"Płacę z Allegro" - opcja powinna być dodana jako nowa forma

Na tym forum można pisać o funkcjach jakie miałyby być dodane do Pomocnika
datatel

"Płacę z Allegro" - opcja powinna być dodana jako nowa forma

Post autor: datatel » poniedziałek, 5 paź 2009, 11:15

"Płacę z Allegro" - opcja powinna być dodana jako nowa forma zapłaty, abyśmy mogli w opcjach transakcji zaznaczyć, iż w ten właśnie sposób ktoś zapłacił. uważam , ze jest to bardzo ważne.
Oczywiście już wspominałem, gdyby można było z wykorzystaniem API zrobić automatycznie zaznaczanie ludzi w ten sposób płacących byłoby najlepiej i najszybciej bo oni by trafiali od razu do zakładki "opłacone do wysłania"
.

Awatar użytkownika
markus

Re: "Płacę z Allegro" - opcja powinna być dodana jako nowa forma

Post autor: markus » poniedziałek, 5 paź 2009, 21:52

Masz przecież w opcjach zapłaty "Payu", więc po co dodawać drugi raz to samo?

Oczywiście już wspominałem, gdyby można było z wykorzystaniem API zrobić automatycznie zaznaczanie ludzi w ten sposób płacących byłoby najlepiej i najszybciej bo oni by trafiali od razu do zakładki "opłacone do wysłania"

Przeciw. Jak ktoś źle zapłaci, czyli zapłaci za mało bo czegoś tam nie doczytał to program wrzuci mi taką płatność do gotowych do wysłania i wyślę zdefiniowaną wcześniej wiadomość. Nie mam ochoty potem tego odkręcać. Wolę ręcznie zaznaczyć płatność jak jestem pewien, że jest prawidłowa

Przypominam, że obecnie płatności są zatwierdzane automatycznie a nie jak kiedyś w Płatnościach Allegro, że Sprzedający mógł wybrać opcję zatwierdzania ręcznego

marcin3city

Re: "Płacę z Allegro" - opcja powinna być dodana jako nowa forma

Post autor: marcin3city » czwartek, 22 paź 2009, 01:38

dokładnie , nie ma problemu odhaczyć aukcję jak tylko dojdzie nam mail z wpłatą, jak ktoś nie doda kosztów wysyłki do płacę z allegro to po co ma być ona odhaczana?? jezlei chodzi o finanse lepiej robić wszystko osobiście a nie dawać pracować maszynie ;) to w końcu nasza kasa...

bonobomk

Re: "Płacę z Allegro" - opcja powinna być dodana jako nowa f

Post autor: bonobomk » poniedziałek, 31 sty 2011, 19:53

Moim zdaniem wszystko jedno czy zostanie Pay U czy Płacę z Allegro, najważniejsze żeby była możliwość automatycznego pobierania informacji o wpłatach przez API. Oczywiście z możliwością wyłączenia dla tych którzy wolą ręcznie sprawdzać. W przypadku niektórych sprzedających (np moim) wysyłka towarów odbywa się drogą elektroniczną, więc nie ma żadnych dodatkowych kosztów wysyłki... Natomiast ręczne zatwierdzanie wpłat do 50 transakcji dziennie już jest czasochłonne. Oczywiście status zapłaty musi się uaktualniać wraz z ilością zakupionych przedmiotów (aukcje wieloprzedmiotowe) ponieważ na dzień dzisiejszy PA w ogóle nie jest do tego przystosowany.

artczy1

Post autor: artczy1 » środa, 9 lut 2011, 11:38

Na tą chwilę można by zrobić, żeby w miejscu gdzie teraz jest :"PayU: Status Nieznany" była wpisana kwota jaka/jeśli została wpłacona, ale też nie chciałbym, żeby automatycznie było zaznaczane jako zapłacone, ale podanie w tym miejscu kwoty bardzo by pomogło.

Automatycznie to nawet dla wysyłających elektronicznie może być niebezpieczne, chyba, żeby Pomocnik porównywałby te kwoty z kosztem towaru z aukcji.Korzystając z wpłaty przez system PayU można też zmienić kwotę wpłaty za towar, więc pełnej automatyki raczej i ty byś nie chciał.

datatel

Post autor: datatel » piątek, 20 maja 2011, 17:56

nie wiem cz macie z tym problem czy nie, ale czasami ludzie wpłacają pieniądze i nie całość, wiec jakaś opcja w stylu zapłacił tyle i zalega tyle była też miła, aby przez pomyłkę gościa nie wysłać po częściowej wpłacie.

ODPOWIEDZ